Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Środa
25 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą
Jarosław, Marek, Wasyl
Do końca roku zostało 251 dni.
Zodiak: Byk

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

Zakończył się cykl wykładów w Bursie Gimnazjalnej

Email Drukuj PDF

Po siedmiu latach organizacji z końcem 2016 r. zakończyliśmy cykl otwartych wykładów naukowych pod hasłem „Wieczorne spotkania w Bursie Gimnazjalnej z historią, kulturą i tradycja w tle” . W ciągu tych kilkunastu lat odbyło się 70 spotkań, podczas których wystąpiło 43 prelegentów z wielu ośrodków akademickich, instytucji kultury, placówek muzealnych: m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, UMCS w Lublinie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Akademii Jana Długosza w Częstochowie, Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Tatrzańskiego, Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce Zdroju,

Więcej…

TBG "grało" z WOŚP

Email Drukuj PDF

15. 01. 2017 r. - TBG wspomagało WOŚP goszcząc pod swym dachem wolontariuszy dla ogrzania się i poczęstunku. Wolontariusze mogli też zbierać kasę, wśród słuchaczy CNiB "Żak".  Na zdjęciu przygotowują się do dalszego kwestowania, wycinając serduszka.

Zdjęcie_1 Zdjęcie_2

Życzenia Swiąteczne

Email Drukuj PDF

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę, a zwłaszcza wszystkim Darczyńcom, życzenia zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, niezapomnianej Wigilii i samych radości w nadchodzącym Nowym Roku

składa Zarząd TBG.

9 grudnia zapraszamy na wykład do Bursy

Email Drukuj PDF

Plakat_84Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgr Małgorzaty Wójtowicz-Wierzbickiej (Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce-Zdroju), Postać dziecka w polskiej kulturze tradycyjnej. O ludowym postrzeganiu mitycznych obcych, który odbędzie się w dniu 9 grudnia (piątek) 2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu.

Więcej…

Zostaliśmy laureatami Plebiscytu Aktywny 2016

Email Drukuj PDF

Finalista Aktywny 2016Laureat Aktywny 2016Nagroda Aktywny 2016Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy na nas głosowali w Plebiscycie "Aktywny 2016". Dzięki Waszym głosom zostaliśmy laureatami tego plebiscytu. Dziękujemy wyborcom, którzy oddali na nas głos za nasze przeszłe, obecne i przyszłe działania.

Dziękujemy członkom stowarzyszenia, że „chce im się chcieć”.

Dziękujemy Wszystkim, którzy pomagają nam w naszych działaniach na rzecz Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego i społeczeństwa Nowego Targu.

To plebiscytowe wyróżnienie daje nam wiarę, że nasza praca ma sens i jest potrzebna.

Plebiscyt „Aktywny 2016”

Email Drukuj PDF

Na stronie www.mok.nowytarg.pl i https://www.facebook.com/moknowytarg/ przedstawiono finalistów plebiscytu „Aktywny 2016” – a wśród nich Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego p/w św. Stanisława Kostki w Nowym Targu.

Prosimy o Wasze głosy w Plebiscycie!

Jak głosujemy? W terminie 17 -30 listopada klikamy „lubię to” pod tą informacją. Dodatkowo można także wypełnić kupon, gdzie zaznaczamy naszego faworyta. Kupony znajdują się w: „Tygodniku Podhalańskim” numery z 17 i 24 listopada; bezpłatnej gazecie lokalnej „Góral Info Extra” z 24 listopada; Sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37 (na kuponach z MOK-u każdy może zagłosować tylko raz). Kupony należy dostarczyć do MOK do 30 listopada do godz. 24.00

28 listopada zapraszamy na kolejny wykład do Bursy

Email Drukuj PDF

Plakat_83Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu, Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgr Katarzyny Kerneder-Gubały i mgr Sylwii Buławki (Instytut Archeologii i Etnologii PAN) Najstarsze osadnictwo w Tatrach i na Podtatrzu w świetle badań archeologicznych, który odbędzie się w dniu 28 listopada (poniedziałek)  2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5  w Nowym Targu.

 

Więcej…

Strona 3 z 30

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś12
mod_vvisit_counterWczoraj15
mod_vvisit_counterW tym tygodniu37
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu249
mod_vvisit_counterW tym miesiącu919
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu1045
mod_vvisit_counterWszystkich gości58777

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości