Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Wtorek
17 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Andrzej, Bogdan,
Dzierżykraj, Januaria, Julietta, Leon,
Marceli, Marcelina, Maria Magdalena

Do końca roku zostało 168 dni.
Zodiak: Rak

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ

Email Drukuj PDF

Plakat_4Polskie Towarzystwo Historyczne, Oddział w Nowym Targu i Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, KULTURĄ I TRADYCJĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład dr Piotra Sadowskiego pt. PAMIĄTKI KONFEDERACJI BARSKIEJ W MAŁOPOLSCE I NA PODHALU JAKO WALORY DLA TURYSTYKI KULTUROWEJ, które odbędzie się 25 czerwca  2009 r. (czwartek) o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej (I piętro), ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu .

Debata „ROK 1989. DWADZIEŚCIA LAT PÓŹNIEJ”

Email Drukuj PDF

Plakat_3Polskie Towarzystwo Historyczne, Oddział w Nowym Targu, Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Powiat Nowotarski, Burmistrz Miasta Nowy Targ, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zapraszają w dniach 4 i 13 czerwca 2009 r. na debatę po dwóch dekadach pt. „ROK 1989. DWADZIEŚCIA LAT PÓŹNIEJ” z okazji 20-tej rocznicy upadku komunizmu

Więcej…

Spotkania z historią w nowotarskiej bursie.

Email Drukuj PDF

Plakat_2W ostatni piątek (22. 05. 2009 r.) dawna Bursa Gimnazjalna przy ul. Nadwodniej 5 w Nowym Targu przepełniona była atmosferą wspomnień dawno minionych dziejów i duchem jej twórcy doktora Jana Bednarskiego. Stało się to za sprawą wykładu dr Jerzego M. Roszkowskiego z Muzeum Tatrzańskiego, który zaprezentował sylwetkę tego zasłużonego działacza społecznego dla historii Nowego Targu, ale także Spisza i Orawy.

 

Więcej…

Współpraca z PTH oddział w Nowym Targu

Email Drukuj PDF

TBG nawiązało współpracę z Polskim Towarzystwem Historycznym oddział w Nowym Targu. 8 kwietnia 2009 r. podpisano w budynku Bursy Deklarację o współpracy. PTH znalazło w budynku Bursy swoją siedzibę i miejsce na organizowanie spotkań oraz imprez. Pierwszą ważną imprezą organizowaną wspólnie jest wykład dr Jerzego M. Roszkowskiego "Orędownik słusznej sprawy - dr Jan Bednarski (1860 - 1926)." Wykład odbędzie się 22 maja 2009 r. o godz. 17.00 w budynku Bursy, ul. Nadwodnia 5. Wszystkich zainteresowanych historią serdecznie zapraszamy.

Życzenia świąteczne

Email Drukuj PDF
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Zarząd Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego składa wszystkim swoim członkom, sympatykom i darczyńcom serdeczne życzenia zdrowych i radosnych Świąt w gronie rodziny.

Podaruj 1% swojego podatku.

Email Drukuj PDF

Zbliża się okres rozliczeń podatkowych za rok 2008. Podaruj naszemu stowarzyszeniu 1% podatku. TBG jest Organizacją Pożytku Publicznego KRS: 0000073550. Numer konta TBG: 59 1240 5136 1111 0000 5216 4477

Fundusz remontowy budynku TBG

Email Drukuj PDF
W związku z fatalnym stanem technicznym budynku Bursy przy ulicy Nadwodniej 5, służącym do dzisiaj młodzieży I LO im. S. Goszczyńskiego (w budynku tym młodzież ma wszystkie lekcje języków obcych), Zarząd TBG podjął decyzję o utworzeniu Funduszu Remontowego. Pierwsze wpłaty TBG zbierało na swoim stoisku na Jarmarku Podhalańskim. Zebrano 972 zł, za które bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. W związku z powyższym prosimy wszystkich, którym zależy na uratowaniu tego budynku i przywróceniu jego świetności o dalsze wsparcie finansowe. Wpłaty prosimy kierować na podane konto z dopiskiem "Fundusz remontowy". Nr konta w zakładce KONTAKT.

Strona 30 z 31

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś58
mod_vvisit_counterWczoraj49
mod_vvisit_counterW tym tygodniu107
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu282
mod_vvisit_counterW tym miesiącu840
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu1417
mod_vvisit_counterWszystkich gości62404

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości