Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Wtorek
17 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Andrzej, Bogdan,
Dzierżykraj, Januaria, Julietta, Leon,
Marceli, Marcelina, Maria Magdalena

Do końca roku zostało 168 dni.
Zodiak: Rak

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

Życzenia Swiąteczne

Email Drukuj PDF

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę, a zwłaszcza wszystkim Darczyńcom, życzenia zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, niezapomnianej Wigilii i samych radości w nadchodzącym Nowym Roku

składa Zarząd TBG.

9 grudnia zapraszamy na wykład do Bursy

Email Drukuj PDF

Plakat_84Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgr Małgorzaty Wójtowicz-Wierzbickiej (Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce-Zdroju), Postać dziecka w polskiej kulturze tradycyjnej. O ludowym postrzeganiu mitycznych obcych, który odbędzie się w dniu 9 grudnia (piątek) 2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu.

Więcej…

Zostaliśmy laureatami Plebiscytu Aktywny 2016

Email Drukuj PDF

Finalista Aktywny 2016Laureat Aktywny 2016Nagroda Aktywny 2016Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy na nas głosowali w Plebiscycie "Aktywny 2016". Dzięki Waszym głosom zostaliśmy laureatami tego plebiscytu. Dziękujemy wyborcom, którzy oddali na nas głos za nasze przeszłe, obecne i przyszłe działania.

Dziękujemy członkom stowarzyszenia, że „chce im się chcieć”.

Dziękujemy Wszystkim, którzy pomagają nam w naszych działaniach na rzecz Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego i społeczeństwa Nowego Targu.

To plebiscytowe wyróżnienie daje nam wiarę, że nasza praca ma sens i jest potrzebna.

Plebiscyt „Aktywny 2016”

Email Drukuj PDF

Na stronie www.mok.nowytarg.pl i https://www.facebook.com/moknowytarg/ przedstawiono finalistów plebiscytu „Aktywny 2016” – a wśród nich Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego p/w św. Stanisława Kostki w Nowym Targu.

Prosimy o Wasze głosy w Plebiscycie!

Jak głosujemy? W terminie 17 -30 listopada klikamy „lubię to” pod tą informacją. Dodatkowo można także wypełnić kupon, gdzie zaznaczamy naszego faworyta. Kupony znajdują się w: „Tygodniku Podhalańskim” numery z 17 i 24 listopada; bezpłatnej gazecie lokalnej „Góral Info Extra” z 24 listopada; Sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37 (na kuponach z MOK-u każdy może zagłosować tylko raz). Kupony należy dostarczyć do MOK do 30 listopada do godz. 24.00

28 listopada zapraszamy na kolejny wykład do Bursy

Email Drukuj PDF

Plakat_83Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu, Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgr Katarzyny Kerneder-Gubały i mgr Sylwii Buławki (Instytut Archeologii i Etnologii PAN) Najstarsze osadnictwo w Tatrach i na Podtatrzu w świetle badań archeologicznych, który odbędzie się w dniu 28 listopada (poniedziałek)  2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5  w Nowym Targu.

 

Więcej…

Spotkanie Szkolnego Młodzieżowego Wolontariatu z Zarządem Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_11W miniony poniedziałek (17. 10. 2016 r.) odbyło się spotkanie wolontariuszy z I LO im. S. Goszczyńskiego z Zarządem Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej. Wszystkich zgromadzonych przywitała pani prezes Danuta Hajnos, która powiedziała kilka słów na temat działalności Stowarzyszenia na czele którego stoi oraz przybliżyła historię budynku w którym kiedys mieścił sie internat. Głos zabrała również Pani dyrektor Maria Kopeć która zaprezentowała grupę młodzieży wraz ze swoim opiekunem. Na końcu przemówień wystapili przedstawiciele wolontariatu, którzy w kilku zdaniach wymienili akcję charytatywne przeprowadzane w naszej szkole a także instytucję i organizację z którymi współpracuje. Kolejnym punktem była pyszna pizza z restauracji Villa Toscana oraz słodki poczęstunek z Deja Vue którym zostali obdarowani wolontariusze przez Zarząd Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej. Na koniec miało miejsce wspólne zdjęcie wszystkich obecnych na spotkaniu. Dziękujemy serdecznie za ten wspólny czas!!!

 

Więcej…

Zapraszamy na wykład do Bursy

Email Drukuj PDF

Plakat_82 Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu, Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgr inż. Tadeusza Morawy Płk Włodzimierz Budarkiewicz Żołnierz września, partyzant, zastępca dowódcy 1 PSP AK, przyjaciel rtm. Witolda Pileckiego, który odbędzie się w dniu 30 września (piątek) 2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu

* * *

Organizatorem wykładów jest Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Tagu. Cykl podobnie jak w ubiegłych latach realizowany jest przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Nowego Targu.

Już dziś serdecznie zapraszamy

Strona 4 z 31

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś62
mod_vvisit_counterWczoraj49
mod_vvisit_counterW tym tygodniu111
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu282
mod_vvisit_counterW tym miesiącu844
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu1417
mod_vvisit_counterWszystkich gości62408

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości