Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Niedziela
21 Stycznia 2018
Dzień Babci
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Epifani, Jarosław,
Jarosława, Jerosława, Marcela

Do końca roku zostało 345 dni.
Zodiak: Wodnik

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

45-lecie matury

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_5

11. 06. 2016 r.

Hej młodości nasza mocy
prowadź nas przez życia lata,
z Orłem Białym, jutrznią nocy
ruszym bryłę z posad świata.  (hymn I L.O. im. Seweryna Goszczyńskiego)


Nie śpiewaliśmy tego hymnu "Goszcza" 45 lat temu, jak zdawaliśmy maturę (bo go nasz kolega Stanisław Apostoł, jeszcze nie napisał), młodość przeminęła, przeszliśmy część drogi naszego życia, niektórzy już odeszli - za wcześnie - na niebieskie polany, a my?  czy ruszyliśmy bryłę z posad świata?

ref. Wznieśmy chórem ten radosny ton,
by w przyjaźni serca zabrzmiał dzwon.
Polska, nauka, praca, myśl i czyn
to nasz program i trud naszych dni.

Więcej…

50-lecie matury.

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_5W dniu 11. 06. 2016 roku o godz. 13.00 w I LO im. Seweryna Goszczyńskiego, spotkali się absolwenci, którzy zdawali maturę 50 lat temu!
Uczestników zjazdu powitała w holu szkoły, Kapela Góralska radosnymi przyśpiewkami i muzyką. Dołączyła do witacki pani dyrektor mgr Maria Kopeć z zabytkowym dzwonkiem w dłoni, którym dała sygnał, że spotkanie w auli czas rozpocząć.
Na spotkanie przybył także dyr. mgr Stanisław Żygadło, który był jedynym reprezentantem grona profesorskiego z tamtych czasów.

Więcej…

Zapraszamy do obejrzenia wystaw w budynku TBG

Email Drukuj PDF
Wystawy_1

Zapraszamy na kolejny wykład w Bursie

Email Drukuj PDF

Plakat_81 PTH Oddział w Nowym Targu i Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład Roberta Kowalskiego (Uniwersytet Rzeszowski) XVIII-wieczna Mapa Miega i Singera źródło do badań nad rozwojem przestrzennym miasta Nowego Targu, który odbędzie się w dniu 17 czerwca (piątek) 2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu.

Więcej…

Noc Muzeów w Bursie

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_2514. 05. 2016 r. - Wzięliśmy udział w tegorocznej Nocy Muzeów i poza zwiedzaniem 100-letniego budynku Bursy, zorganizowaliśmy cztery ciekawe wystawy i barek z poczęstunkiem dla gości. Dwie wystawy dotyczyły bezpośrednio Bursy-internatu, a dwie poświęcone były ludziom z pasją.

Wystawy dotyczące Bursy , to „Bursa lata 70-te i dalej..." w oczach mieszkańców internatu w ich fotografiach i z ich tekstami o nich samych i ich wychowawcach. Na planszach znalazły się opisy: - - Historii internatu od 01-09-1945 roku.

- Wieczorków poezji

- Wieczorków zapoznawczych

- Obchodów Dnia Nauczyciela

- 8 marca Święto Pań

- Wieczory Andrzejkowe

- Św. Mikołaj

- Zmagania się przyszłych mieszkańców internatu z zadaniami starszych kolegów (np. zawiązanie sznurowadeł w rękawicach hokeisty, wyławianie jabłek z miednicy z wodą , bez pomocy rąk).

 

Więcej…

Kolejne 25-lecie matury

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_2W dniu 7-05-2016 r. w Goszczyńskim spotkali się maturzyści sprzed 25 lat ze swoimi nauczycielami i wychowawcami. Przywitała ich pani dyrektor Maria Kopeć. Tradycji stało się zadość, bo przecież spotykają się co 5 lat. Tradycyjnie też, jak co roku od 20 lat, członkowie TBG byli obecni z cegiełkami i wydawnictwami, by dać szansę obecnym na zjeździe absolwentom, wsparcia szkoły, jej uczniów i Bursy, poprzez dokonanie właściwych zakupów.

Noc Muzeów w Bursie

Email Drukuj PDF

W ramach nocy Muzeów w Bursie Wystawa "Bursa lata 70-te", Michał Król "...Na granicy ryzyka", rzeźbiarz i muzyk Mieczysław Słowakiewicz i KOSMOS po raz ostatni. Zapraszamy od 17:00 - 22:00.

Strona 4 z 30

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś7
mod_vvisit_counterWczoraj67
mod_vvisit_counterW tym tygodniu167
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu209
mod_vvisit_counterW tym miesiącu535
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu696
mod_vvisit_counterWszystkich gości55374

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości