Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Środa
25 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą
Jarosław, Marek, Wasyl
Do końca roku zostało 251 dni.
Zodiak: Byk

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

Spotkanie Szkolnego Młodzieżowego Wolontariatu z Zarządem Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_11W miniony poniedziałek (17. 10. 2016 r.) odbyło się spotkanie wolontariuszy z I LO im. S. Goszczyńskiego z Zarządem Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej. Wszystkich zgromadzonych przywitała pani prezes Danuta Hajnos, która powiedziała kilka słów na temat działalności Stowarzyszenia na czele którego stoi oraz przybliżyła historię budynku w którym kiedys mieścił sie internat. Głos zabrała również Pani dyrektor Maria Kopeć która zaprezentowała grupę młodzieży wraz ze swoim opiekunem. Na końcu przemówień wystapili przedstawiciele wolontariatu, którzy w kilku zdaniach wymienili akcję charytatywne przeprowadzane w naszej szkole a także instytucję i organizację z którymi współpracuje. Kolejnym punktem była pyszna pizza z restauracji Villa Toscana oraz słodki poczęstunek z Deja Vue którym zostali obdarowani wolontariusze przez Zarząd Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej. Na koniec miało miejsce wspólne zdjęcie wszystkich obecnych na spotkaniu. Dziękujemy serdecznie za ten wspólny czas!!!

 

Więcej…

Zapraszamy na wykład do Bursy

Email Drukuj PDF

Plakat_82 Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu, Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgr inż. Tadeusza Morawy Płk Włodzimierz Budarkiewicz Żołnierz września, partyzant, zastępca dowódcy 1 PSP AK, przyjaciel rtm. Witolda Pileckiego, który odbędzie się w dniu 30 września (piątek) 2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu

* * *

Organizatorem wykładów jest Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Tagu. Cykl podobnie jak w ubiegłych latach realizowany jest przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Nowego Targu.

Już dziś serdecznie zapraszamy

Spotkanie po 30 latach

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_8W dniu 25. 06. 2016 roku spotkali się Ci co maturę zdali 30 lat wcześniej.
O godzinie 13.00 dzwonek w ręku pani dyr. Marii Kopeć dał sygnał, że w auli spotkanie czas rozpocząć. Absolwenci niecierpliwie czekali na pojawienie się zaproszonego grona profesorskiego, które pojawiło się w osobach profesorów liceum: Marii Pilch, Anieli Bogacz, Krystyny Janczury,Teresy Paśko, Marka Dewery, Jana Gila. Pani dyr. Maria Kopeć przybliżyła obecne zasady i możliwości funkcjonowania szkoły, której mury 30 lat temu opuścili zebrani na zjeździe absolwenci.
W czasie zjazdu 30-lecia, gmach Liceum odwiedzili goście z Włoch, którzy uczestniczyli w obchodach 670-lecia nadania lokalizacji miastu Nowy Targ (1346-2016). Spodobała się Włochom, tradycja spotkań absolwentów, inicjatywa i działalność Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej im. Jana  Bednarskiego p/w Św. Stanisława Kostki, działającą przy I LO w Nowym Targu.  Z ciekawością  obejrzeli i kupili oferowane publikacje i cegiełki, zasilając tym samym konto Stowarzyszenia.

45-lecie matury

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_5

11. 06. 2016 r.

Hej młodości nasza mocy
prowadź nas przez życia lata,
z Orłem Białym, jutrznią nocy
ruszym bryłę z posad świata.  (hymn I L.O. im. Seweryna Goszczyńskiego)


Nie śpiewaliśmy tego hymnu "Goszcza" 45 lat temu, jak zdawaliśmy maturę (bo go nasz kolega Stanisław Apostoł, jeszcze nie napisał), młodość przeminęła, przeszliśmy część drogi naszego życia, niektórzy już odeszli - za wcześnie - na niebieskie polany, a my?  czy ruszyliśmy bryłę z posad świata?

ref. Wznieśmy chórem ten radosny ton,
by w przyjaźni serca zabrzmiał dzwon.
Polska, nauka, praca, myśl i czyn
to nasz program i trud naszych dni.

Więcej…

50-lecie matury.

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_5W dniu 11. 06. 2016 roku o godz. 13.00 w I LO im. Seweryna Goszczyńskiego, spotkali się absolwenci, którzy zdawali maturę 50 lat temu!
Uczestników zjazdu powitała w holu szkoły, Kapela Góralska radosnymi przyśpiewkami i muzyką. Dołączyła do witacki pani dyrektor mgr Maria Kopeć z zabytkowym dzwonkiem w dłoni, którym dała sygnał, że spotkanie w auli czas rozpocząć.
Na spotkanie przybył także dyr. mgr Stanisław Żygadło, który był jedynym reprezentantem grona profesorskiego z tamtych czasów.

Więcej…

Zapraszamy do obejrzenia wystaw w budynku TBG

Email Drukuj PDF
Wystawy_1

Zapraszamy na kolejny wykład w Bursie

Email Drukuj PDF

Plakat_81 PTH Oddział w Nowym Targu i Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład Roberta Kowalskiego (Uniwersytet Rzeszowski) XVIII-wieczna Mapa Miega i Singera źródło do badań nad rozwojem przestrzennym miasta Nowego Targu, który odbędzie się w dniu 17 czerwca (piątek) 2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu.

Więcej…

Strona 4 z 30

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś14
mod_vvisit_counterWczoraj15
mod_vvisit_counterW tym tygodniu39
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu249
mod_vvisit_counterW tym miesiącu921
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu1045
mod_vvisit_counterWszystkich gości58779

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości