Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Wtorek
17 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Andrzej, Bogdan,
Dzierżykraj, Januaria, Julietta, Leon,
Marceli, Marcelina, Maria Magdalena

Do końca roku zostało 168 dni.
Zodiak: Rak

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

Spotkanie po 30 latach

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_8W dniu 25. 06. 2016 roku spotkali się Ci co maturę zdali 30 lat wcześniej.
O godzinie 13.00 dzwonek w ręku pani dyr. Marii Kopeć dał sygnał, że w auli spotkanie czas rozpocząć. Absolwenci niecierpliwie czekali na pojawienie się zaproszonego grona profesorskiego, które pojawiło się w osobach profesorów liceum: Marii Pilch, Anieli Bogacz, Krystyny Janczury,Teresy Paśko, Marka Dewery, Jana Gila. Pani dyr. Maria Kopeć przybliżyła obecne zasady i możliwości funkcjonowania szkoły, której mury 30 lat temu opuścili zebrani na zjeździe absolwenci.
W czasie zjazdu 30-lecia, gmach Liceum odwiedzili goście z Włoch, którzy uczestniczyli w obchodach 670-lecia nadania lokalizacji miastu Nowy Targ (1346-2016). Spodobała się Włochom, tradycja spotkań absolwentów, inicjatywa i działalność Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej im. Jana  Bednarskiego p/w Św. Stanisława Kostki, działającą przy I LO w Nowym Targu.  Z ciekawością  obejrzeli i kupili oferowane publikacje i cegiełki, zasilając tym samym konto Stowarzyszenia.

45-lecie matury

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_5

11. 06. 2016 r.

Hej młodości nasza mocy
prowadź nas przez życia lata,
z Orłem Białym, jutrznią nocy
ruszym bryłę z posad świata.  (hymn I L.O. im. Seweryna Goszczyńskiego)


Nie śpiewaliśmy tego hymnu "Goszcza" 45 lat temu, jak zdawaliśmy maturę (bo go nasz kolega Stanisław Apostoł, jeszcze nie napisał), młodość przeminęła, przeszliśmy część drogi naszego życia, niektórzy już odeszli - za wcześnie - na niebieskie polany, a my?  czy ruszyliśmy bryłę z posad świata?

ref. Wznieśmy chórem ten radosny ton,
by w przyjaźni serca zabrzmiał dzwon.
Polska, nauka, praca, myśl i czyn
to nasz program i trud naszych dni.

Więcej…

50-lecie matury.

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_5W dniu 11. 06. 2016 roku o godz. 13.00 w I LO im. Seweryna Goszczyńskiego, spotkali się absolwenci, którzy zdawali maturę 50 lat temu!
Uczestników zjazdu powitała w holu szkoły, Kapela Góralska radosnymi przyśpiewkami i muzyką. Dołączyła do witacki pani dyrektor mgr Maria Kopeć z zabytkowym dzwonkiem w dłoni, którym dała sygnał, że spotkanie w auli czas rozpocząć.
Na spotkanie przybył także dyr. mgr Stanisław Żygadło, który był jedynym reprezentantem grona profesorskiego z tamtych czasów.

Więcej…

Zapraszamy do obejrzenia wystaw w budynku TBG

Email Drukuj PDF
Wystawy_1

Zapraszamy na kolejny wykład w Bursie

Email Drukuj PDF

Plakat_81 PTH Oddział w Nowym Targu i Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład Roberta Kowalskiego (Uniwersytet Rzeszowski) XVIII-wieczna Mapa Miega i Singera źródło do badań nad rozwojem przestrzennym miasta Nowego Targu, który odbędzie się w dniu 17 czerwca (piątek) 2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu.

Więcej…

Noc Muzeów w Bursie

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_2514. 05. 2016 r. - Wzięliśmy udział w tegorocznej Nocy Muzeów i poza zwiedzaniem 100-letniego budynku Bursy, zorganizowaliśmy cztery ciekawe wystawy i barek z poczęstunkiem dla gości. Dwie wystawy dotyczyły bezpośrednio Bursy-internatu, a dwie poświęcone były ludziom z pasją.

Wystawy dotyczące Bursy , to „Bursa lata 70-te i dalej..." w oczach mieszkańców internatu w ich fotografiach i z ich tekstami o nich samych i ich wychowawcach. Na planszach znalazły się opisy: - - Historii internatu od 01-09-1945 roku.

- Wieczorków poezji

- Wieczorków zapoznawczych

- Obchodów Dnia Nauczyciela

- 8 marca Święto Pań

- Wieczory Andrzejkowe

- Św. Mikołaj

- Zmagania się przyszłych mieszkańców internatu z zadaniami starszych kolegów (np. zawiązanie sznurowadeł w rękawicach hokeisty, wyławianie jabłek z miednicy z wodą , bez pomocy rąk).

 

Więcej…

Kolejne 25-lecie matury

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_2W dniu 7-05-2016 r. w Goszczyńskim spotkali się maturzyści sprzed 25 lat ze swoimi nauczycielami i wychowawcami. Przywitała ich pani dyrektor Maria Kopeć. Tradycji stało się zadość, bo przecież spotykają się co 5 lat. Tradycyjnie też, jak co roku od 20 lat, członkowie TBG byli obecni z cegiełkami i wydawnictwami, by dać szansę obecnym na zjeździe absolwentom, wsparcia szkoły, jej uczniów i Bursy, poprzez dokonanie właściwych zakupów.

Strona 5 z 31

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś61
mod_vvisit_counterWczoraj49
mod_vvisit_counterW tym tygodniu110
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu282
mod_vvisit_counterW tym miesiącu843
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu1417
mod_vvisit_counterWszystkich gości62407

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości