Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Niedziela
21 Stycznia 2018
Dzień Babci
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Epifani, Jarosław,
Jarosława, Jerosława, Marcela

Do końca roku zostało 345 dni.
Zodiak: Wodnik

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

Rydwany, legiony i falanga czyli starożytny wyścig zbrojeń - kolejny wykład w Bursie

Email Drukuj PDF

Plakat_80Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgra Daniela Budacza (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków) Rydwany, legiony i falanga czyli starożytny wyścig zbrojeń. Fakty i mity na temat antycznych pól bitew, który odbędzie się w dniu 20 maja (piątek) 2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu

Więcej…

VI Noc Muzeów w Nowym Targu

Email Drukuj PDF

Plakat_79 Serdecznie zapraszamy na VI Noc Muzeów w Nowym Targu - program na plakacie. Początek 14 maja 2016 r. o godz. 18.00.

Pożegnanie absolwentów w I LO im. S. Goszczyńskiego

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_329 kwietnia 2016 r. - Pani Danuta Hajnos - prezes TBG - wręczyła 29 najlepszym absolwentom I LO nagrody w postaci kompletów piór. Jest to już dwudziestoletnia tradycja nagradzania w ten sposób najlepszych absolwentów I LO im. S. Goszczyńskiego przez TBG.

PRL-owska rzeczywistość humorem okraszona

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_8 W piątkowy wieczór w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej w Nowym Targu  odbył się kolejny niezwykle interesujący wykład historyczny. Tym razem poświęcony został niezbyt odległym czasom, które szereg uczestniczących w spotkaniu osób doskonale pamięta, a mianowicie okresowi PRL.  O ówczesnej rzeczywistości opowiadała dr Agnieszka Chłosta – Sikorska z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Tematem przewodnim jej wystąpienia był humor w PRL. W tytule wystąpienia znalazło się także pytanie:  czy było się z czego śmiać? Stało się ono kanwą całej piątkowej opowieści.

Więcej…

Humor w PRL - kolejny wykład w Bursie

Email Drukuj PDF

Plakat_78Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład dr Agnieszki Chłosty-Sikorskiej (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków) Humor w PRL – czy było się z czego śmiać?, który odbędzie się w dniu 22 kwietnia (piątek) 2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu.

Więcej…

Posiady Historyczne poświęcone pamięci dra Jana Bednarskiego

Email Drukuj PDF

Posiady historyczne Burmistrz Miasta Nowego Targu, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu zapraszają na Posiady Historyczne poświęcone pamięci dra Jana Bednarskiego działacza narodowego, społecznika i Honorowego Obywatela Nowego Targu w 90-tą rocznicę śmierci 9 kwietnia 2016 r. (sobota) o godz. 19.00 Izba Regionalna im. ks. prof. Józefa Tischnera Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu

Program:

Więcej…

Ceramika posadzkowa - nieznane oblicze Nowego Targu

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_23 W piątkowy wieczór w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej odbył się kolejny niezwykle interesujący wykład historyczny z udziałem dr Agnieszki Partidge z Politechniki Krakowskiej. Prelegentka zaprosiła uczestników tego spotkania na wyjątkową podróż po zupełnie nieznanym Nowym Targu. Była to zatem niepowtarzalna okazja do odkrywania zapomnianej historii miasta i jego niezwykłych zabytków, o których istnieniu zupełnie nie zdawali sobie sprawy. Ocalić nie docenione, to myśl przewodnia prelekcji podczas której Pani doktor pokazała przykłady niezwykłej urody ceramiki posadzkowej, jaka mimo wielkiego bumu budowlanego zachowała się w Nowym Targu.

Więcej…

Strona 5 z 30

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś6
mod_vvisit_counterWczoraj67
mod_vvisit_counterW tym tygodniu166
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu209
mod_vvisit_counterW tym miesiącu534
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu696
mod_vvisit_counterWszystkich gości55373

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości