Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Środa
25 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą
Jarosław, Marek, Wasyl
Do końca roku zostało 251 dni.
Zodiak: Byk

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

Noc Muzeów w Bursie

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_2514. 05. 2016 r. - Wzięliśmy udział w tegorocznej Nocy Muzeów i poza zwiedzaniem 100-letniego budynku Bursy, zorganizowaliśmy cztery ciekawe wystawy i barek z poczęstunkiem dla gości. Dwie wystawy dotyczyły bezpośrednio Bursy-internatu, a dwie poświęcone były ludziom z pasją.

Wystawy dotyczące Bursy , to „Bursa lata 70-te i dalej..." w oczach mieszkańców internatu w ich fotografiach i z ich tekstami o nich samych i ich wychowawcach. Na planszach znalazły się opisy: - - Historii internatu od 01-09-1945 roku.

- Wieczorków poezji

- Wieczorków zapoznawczych

- Obchodów Dnia Nauczyciela

- 8 marca Święto Pań

- Wieczory Andrzejkowe

- Św. Mikołaj

- Zmagania się przyszłych mieszkańców internatu z zadaniami starszych kolegów (np. zawiązanie sznurowadeł w rękawicach hokeisty, wyławianie jabłek z miednicy z wodą , bez pomocy rąk).

 

Więcej…

Kolejne 25-lecie matury

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_2W dniu 7-05-2016 r. w Goszczyńskim spotkali się maturzyści sprzed 25 lat ze swoimi nauczycielami i wychowawcami. Przywitała ich pani dyrektor Maria Kopeć. Tradycji stało się zadość, bo przecież spotykają się co 5 lat. Tradycyjnie też, jak co roku od 20 lat, członkowie TBG byli obecni z cegiełkami i wydawnictwami, by dać szansę obecnym na zjeździe absolwentom, wsparcia szkoły, jej uczniów i Bursy, poprzez dokonanie właściwych zakupów.

Noc Muzeów w Bursie

Email Drukuj PDF

W ramach nocy Muzeów w Bursie Wystawa "Bursa lata 70-te", Michał Król "...Na granicy ryzyka", rzeźbiarz i muzyk Mieczysław Słowakiewicz i KOSMOS po raz ostatni. Zapraszamy od 17:00 - 22:00.

Rydwany, legiony i falanga czyli starożytny wyścig zbrojeń - kolejny wykład w Bursie

Email Drukuj PDF

Plakat_80Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgra Daniela Budacza (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków) Rydwany, legiony i falanga czyli starożytny wyścig zbrojeń. Fakty i mity na temat antycznych pól bitew, który odbędzie się w dniu 20 maja (piątek) 2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu

Więcej…

VI Noc Muzeów w Nowym Targu

Email Drukuj PDF

Plakat_79 Serdecznie zapraszamy na VI Noc Muzeów w Nowym Targu - program na plakacie. Początek 14 maja 2016 r. o godz. 18.00.

Pożegnanie absolwentów w I LO im. S. Goszczyńskiego

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_329 kwietnia 2016 r. - Pani Danuta Hajnos - prezes TBG - wręczyła 29 najlepszym absolwentom I LO nagrody w postaci kompletów piór. Jest to już dwudziestoletnia tradycja nagradzania w ten sposób najlepszych absolwentów I LO im. S. Goszczyńskiego przez TBG.

PRL-owska rzeczywistość humorem okraszona

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_8 W piątkowy wieczór w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej w Nowym Targu  odbył się kolejny niezwykle interesujący wykład historyczny. Tym razem poświęcony został niezbyt odległym czasom, które szereg uczestniczących w spotkaniu osób doskonale pamięta, a mianowicie okresowi PRL.  O ówczesnej rzeczywistości opowiadała dr Agnieszka Chłosta – Sikorska z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Tematem przewodnim jej wystąpienia był humor w PRL. W tytule wystąpienia znalazło się także pytanie:  czy było się z czego śmiać? Stało się ono kanwą całej piątkowej opowieści.

Więcej…

Strona 5 z 30

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś8
mod_vvisit_counterWczoraj15
mod_vvisit_counterW tym tygodniu33
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu249
mod_vvisit_counterW tym miesiącu915
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu1045
mod_vvisit_counterWszystkich gości58773

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości