Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Środa
25 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą
Jarosław, Marek, Wasyl
Do końca roku zostało 251 dni.
Zodiak: Byk

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

Humor w PRL - kolejny wykład w Bursie

Email Drukuj PDF

Plakat_78Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład dr Agnieszki Chłosty-Sikorskiej (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków) Humor w PRL – czy było się z czego śmiać?, który odbędzie się w dniu 22 kwietnia (piątek) 2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu.

Więcej…

Posiady Historyczne poświęcone pamięci dra Jana Bednarskiego

Email Drukuj PDF

Posiady historyczne Burmistrz Miasta Nowego Targu, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu zapraszają na Posiady Historyczne poświęcone pamięci dra Jana Bednarskiego działacza narodowego, społecznika i Honorowego Obywatela Nowego Targu w 90-tą rocznicę śmierci 9 kwietnia 2016 r. (sobota) o godz. 19.00 Izba Regionalna im. ks. prof. Józefa Tischnera Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu

Program:

Więcej…

Ceramika posadzkowa - nieznane oblicze Nowego Targu

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_23 W piątkowy wieczór w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej odbył się kolejny niezwykle interesujący wykład historyczny z udziałem dr Agnieszki Partidge z Politechniki Krakowskiej. Prelegentka zaprosiła uczestników tego spotkania na wyjątkową podróż po zupełnie nieznanym Nowym Targu. Była to zatem niepowtarzalna okazja do odkrywania zapomnianej historii miasta i jego niezwykłych zabytków, o których istnieniu zupełnie nie zdawali sobie sprawy. Ocalić nie docenione, to myśl przewodnia prelekcji podczas której Pani doktor pokazała przykłady niezwykłej urody ceramiki posadzkowej, jaka mimo wielkiego bumu budowlanego zachowała się w Nowym Targu.

Więcej…

18 marca zapraszamy na kolejny wykład

Email Drukuj PDF

Plakat_77Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład Dr Agnieszki Partridge (Politechnika Krakowska) Ocalić lekceważone XIX i XX-wieczna ceramika posadzkowa i ścienna oraz jej przykłady w budownictwie Nowego Targu który odbędzie się w dniu 18 marca (piątek) 2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5  w Nowym Targu

Więcej…

Walne Zebranie Wyborcze TBG

Email Drukuj PDF

Zarząd Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego pod wezwaniem św. Stanisława Kostki serdecznie zaprasza na Walne Zebranie Wyborcze Towarzystwa, które odbędzie się w dniu 17. 03. 2016 r. tj. w czwartek o godz. 17.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5, w sali konferencyjnej TBG.

Porządek zebrania:

Więcej…

Jarmuta - złota góra w sercu Małych Pienin

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_7 W ostatni piątek (26. 02. 2016 r.) Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu zaprosił na pierwszy w nowym roku wykład z cyklu Wieczorne spotkania w Bursie Gimnazjalnej z historią, kulturą i tradycją w tle. Wykład inauguracyjny kolejnej VIII już edycji cyklu wygłosiła Pani mgr Anna Wawrzczak z Muzeum Pienińskiego w Szczawnicy. Tematem jej wystąpienia była Jarmuta - złota góra w sercu Małych Pienin.

Więcej…

Zapraszamy na wykład - "Jarmuta - złota góra w sercu Małych Pienin"

Email Drukuj PDF

Plakat_76 Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgr Anna Wawrzczak (Muzeum Pienińskie w Szczawnicy) Jarmuta - złota góra w sercu Małych Pienin, który odbędzie się w dniu 26 lutego (piątek) 2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nawodnia 5 w Nowym Targu.

Więcej…

Strona 6 z 30

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś13
mod_vvisit_counterWczoraj15
mod_vvisit_counterW tym tygodniu38
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu249
mod_vvisit_counterW tym miesiącu920
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu1045
mod_vvisit_counterWszystkich gości58778

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości