Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Wtorek
17 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Andrzej, Bogdan,
Dzierżykraj, Januaria, Julietta, Leon,
Marceli, Marcelina, Maria Magdalena

Do końca roku zostało 168 dni.
Zodiak: Rak

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

Noc Muzeów w Bursie

Email Drukuj PDF

W ramach nocy Muzeów w Bursie Wystawa "Bursa lata 70-te", Michał Król "...Na granicy ryzyka", rzeźbiarz i muzyk Mieczysław Słowakiewicz i KOSMOS po raz ostatni. Zapraszamy od 17:00 - 22:00.

Rydwany, legiony i falanga czyli starożytny wyścig zbrojeń - kolejny wykład w Bursie

Email Drukuj PDF

Plakat_80Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgra Daniela Budacza (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków) Rydwany, legiony i falanga czyli starożytny wyścig zbrojeń. Fakty i mity na temat antycznych pól bitew, który odbędzie się w dniu 20 maja (piątek) 2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu

Więcej…

VI Noc Muzeów w Nowym Targu

Email Drukuj PDF

Plakat_79 Serdecznie zapraszamy na VI Noc Muzeów w Nowym Targu - program na plakacie. Początek 14 maja 2016 r. o godz. 18.00.

Pożegnanie absolwentów w I LO im. S. Goszczyńskiego

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_329 kwietnia 2016 r. - Pani Danuta Hajnos - prezes TBG - wręczyła 29 najlepszym absolwentom I LO nagrody w postaci kompletów piór. Jest to już dwudziestoletnia tradycja nagradzania w ten sposób najlepszych absolwentów I LO im. S. Goszczyńskiego przez TBG.

PRL-owska rzeczywistość humorem okraszona

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_8 W piątkowy wieczór w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej w Nowym Targu  odbył się kolejny niezwykle interesujący wykład historyczny. Tym razem poświęcony został niezbyt odległym czasom, które szereg uczestniczących w spotkaniu osób doskonale pamięta, a mianowicie okresowi PRL.  O ówczesnej rzeczywistości opowiadała dr Agnieszka Chłosta – Sikorska z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Tematem przewodnim jej wystąpienia był humor w PRL. W tytule wystąpienia znalazło się także pytanie:  czy było się z czego śmiać? Stało się ono kanwą całej piątkowej opowieści.

Więcej…

Humor w PRL - kolejny wykład w Bursie

Email Drukuj PDF

Plakat_78Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład dr Agnieszki Chłosty-Sikorskiej (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków) Humor w PRL – czy było się z czego śmiać?, który odbędzie się w dniu 22 kwietnia (piątek) 2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu.

Więcej…

Posiady Historyczne poświęcone pamięci dra Jana Bednarskiego

Email Drukuj PDF

Posiady historyczne Burmistrz Miasta Nowego Targu, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu zapraszają na Posiady Historyczne poświęcone pamięci dra Jana Bednarskiego działacza narodowego, społecznika i Honorowego Obywatela Nowego Targu w 90-tą rocznicę śmierci 9 kwietnia 2016 r. (sobota) o godz. 19.00 Izba Regionalna im. ks. prof. Józefa Tischnera Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu

Program:

Więcej…

Strona 6 z 31

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś61
mod_vvisit_counterWczoraj49
mod_vvisit_counterW tym tygodniu110
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu282
mod_vvisit_counterW tym miesiącu843
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu1417
mod_vvisit_counterWszystkich gości62407

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości