Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Wtorek
17 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Andrzej, Bogdan,
Dzierżykraj, Januaria, Julietta, Leon,
Marceli, Marcelina, Maria Magdalena

Do końca roku zostało 168 dni.
Zodiak: Rak

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

Ceramika posadzkowa - nieznane oblicze Nowego Targu

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_23 W piątkowy wieczór w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej odbył się kolejny niezwykle interesujący wykład historyczny z udziałem dr Agnieszki Partidge z Politechniki Krakowskiej. Prelegentka zaprosiła uczestników tego spotkania na wyjątkową podróż po zupełnie nieznanym Nowym Targu. Była to zatem niepowtarzalna okazja do odkrywania zapomnianej historii miasta i jego niezwykłych zabytków, o których istnieniu zupełnie nie zdawali sobie sprawy. Ocalić nie docenione, to myśl przewodnia prelekcji podczas której Pani doktor pokazała przykłady niezwykłej urody ceramiki posadzkowej, jaka mimo wielkiego bumu budowlanego zachowała się w Nowym Targu.

Więcej…

18 marca zapraszamy na kolejny wykład

Email Drukuj PDF

Plakat_77Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład Dr Agnieszki Partridge (Politechnika Krakowska) Ocalić lekceważone XIX i XX-wieczna ceramika posadzkowa i ścienna oraz jej przykłady w budownictwie Nowego Targu który odbędzie się w dniu 18 marca (piątek) 2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5  w Nowym Targu

Więcej…

Walne Zebranie Wyborcze TBG

Email Drukuj PDF

Zarząd Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego pod wezwaniem św. Stanisława Kostki serdecznie zaprasza na Walne Zebranie Wyborcze Towarzystwa, które odbędzie się w dniu 17. 03. 2016 r. tj. w czwartek o godz. 17.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5, w sali konferencyjnej TBG.

Porządek zebrania:

Więcej…

Jarmuta - złota góra w sercu Małych Pienin

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_7 W ostatni piątek (26. 02. 2016 r.) Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu zaprosił na pierwszy w nowym roku wykład z cyklu Wieczorne spotkania w Bursie Gimnazjalnej z historią, kulturą i tradycją w tle. Wykład inauguracyjny kolejnej VIII już edycji cyklu wygłosiła Pani mgr Anna Wawrzczak z Muzeum Pienińskiego w Szczawnicy. Tematem jej wystąpienia była Jarmuta - złota góra w sercu Małych Pienin.

Więcej…

Zapraszamy na wykład - "Jarmuta - złota góra w sercu Małych Pienin"

Email Drukuj PDF

Plakat_76 Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgr Anna Wawrzczak (Muzeum Pienińskie w Szczawnicy) Jarmuta - złota góra w sercu Małych Pienin, który odbędzie się w dniu 26 lutego (piątek) 2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nawodnia 5 w Nowym Targu.

Więcej…

Kolejny cykl wykładów w Bursie

Email Drukuj PDF

Plakat_75 Miło nam poinformować, iż 26 lutego 2016 r. wznawiamy cykl otwartych wykładów naukowych pt. "Wieczorne spotkania w Bursie Gimnazjalnej z historią, kultura i tradycją w tle". Ósma już edycja odbywać się będzie tradycyjnie w piątki o godz. 18:00 w gmachu dawnej bursy przy ul. Nadwodniej 5 w Nowym Targu. Spotkania w bursie wpisują się program obchodów 670-lecia lokacji Nowego Targu. Podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych projekt będzie realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Nowego Targu. Poniżej program wykładów jakie odbędą się w pierwszej połowie roku. Serdecznie zapraszamy!

Metrologia ludowa, płanetnicy i balony – ostatni wykład w Bursie Gimnazjalnej

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_1 W ostatni piątek (11.12.15 r.), w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej odbył się ostatni z cyklu otwarty wykład naukowy. Z prelekcją wystąpiła mgr Małgorzata Wierzbicka – Wójtowicz z Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce Zdroju, która podjęła się omówienia  zagadnienia dot. meteorologii ludowej, czyli elementów dawnej wiedzy o świecie, kosmosie i człowieku.  W trakcie swego wystąpienia starała się odpowiedzieć na pytania m.in. w jaki sposób działał gwiezdny zegar, dlaczego nie skazywano tęczy palcami oraz co wróżyć miała wyjątkowa leniwość zwierząt hodowlanych? Meteorologia ludowa, jak podkreślała prelegentka, to jedna z gałęzi tradycyjnej wiedzy o wszechświecie. Służyła ona społecznościom rolniczym do przewidywania nadchodzącej pogody i urodzaju.

Więcej…

Strona 7 z 31

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś60
mod_vvisit_counterWczoraj49
mod_vvisit_counterW tym tygodniu109
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu282
mod_vvisit_counterW tym miesiącu842
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu1417
mod_vvisit_counterWszystkich gości62406

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości