Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Wtorek
17 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Andrzej, Bogdan,
Dzierżykraj, Januaria, Julietta, Leon,
Marceli, Marcelina, Maria Magdalena

Do końca roku zostało 168 dni.
Zodiak: Rak

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

Meteorologia ludowa - kolejny wykład w Bursie

Email Drukuj PDF

Plakat_74 Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgr Małgorzaty Wierzbickiej-Wójtowicz (Muzeum Orkana w Rabce Zdrój) Meteorologia ludowa, czyli elementy dawnej wiedzy o świecie, kosmosie i człowieku, który odbędzie się w dniu 11 grudnia (piątek) 2015 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu

Więcej…

Styl zakopiański w architekturze stolicy Podhala

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_5 Tradycyjnie w ostatni piątek miesiąca nowotarska bursa gimnazjalna wypełniła się uczestnikami cyklu otwartych wykładów naukowych. Gościem i prelegentem listopadowych spotkań z historią, kultura i tradycją w tle, był dr Zbigniew Moździerz z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem. Była  to już jego druga wizyta w siedzibie PTH i dlatego też wykład dr Moździerza był kontynuacją rozpoczętego w ubiegłym roku wątku dotyczącego budownictwa i architektury w stylu zakopiańskim na ternie stolicy Podhala.

Więcej…

Architektura w stylu zakopiańskim na terenie miasta Nowego Targu

Email Drukuj PDF

Plakat_73 Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład dr Zbigniewa Moździerza (Muzeum Tatrzańskie, Zakopane) Architektura w stylu zakopiańskim na terenie miasta Nowego Targu, który odbędzie się w dniu 27 listopada (piątek) 2015 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu.

Więcej…

TBG otrzymało Medal Za Zasługi dla Miasta

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_410. 11. 2015 r. - Podczas popołudniowej gali w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość wręczenia medali za zasługi dla sportu i miasta, przyznanych osobom i instytucjom przez Radę Miasta.

Medal Za Zasługi dla Sportu, z rąk burmistrza Grzegorza Watychy, odebrała prezes Sportowej Spółki Akcyjnej Agata Michalska. Natomiast Medale Za Zasługi dla Miasta otrzymali: Danuta Hajnos w imieniu Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej im. Jana Bednarskiego oraz Robert Kowalski w imieniu nowotarskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego - wraz ze współpracownikami. 

Uroczystości w MOK-u towarzyszył występ Miejskiej Orkiestry Dętej oraz koncert uczniów PSM I i II stopnia w Nowym Targu.

Źródło: www.podhale24.pl (zdjęcia: Piotr Rayski-Pawlik - Galeria 57)

Nadanie MedaluAwers MedaluRewers Medalu

 

 

 

 

 

Więcej…

Słonie bojowe zawładnęły Bursą Gimnazjalną.

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_7 Po raz drugi w siedmioletniej historii spotkań w nowotarskiej bursie gimnazjalnej, odbył się wykład poświęcony starożytności. Na zaproszenie  oddziału PTH w Nowym Targu przyjechał Daniel Budacz, historyk, doktorant z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, który wygłosił referat zatytułowany „Słonie bojowe na polu bitwy w czasach Aleksandra, Hannibala i Cezara”.

Więcej…

Słonie bojowe na polu bitwy w czasach Aleksandra, Hannibala i Cezara - kolejny wykład w Bursie

Email Drukuj PDF

Plakat_72 Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu i Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgra Daniela Budacza (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków) Słonie bojowe na polu bitwy w czasach Aleksandra, Hannibala i Cezara, który odbędzie się w dniu 23 października (piątek) 2015 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu

Więcej…

Z dziejów sportów hippicznych w Nowym Targu i Zakopanem – wykład dr Macieja Baraniaka

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_9W miniony piątek (25. 09. 2015 r.) w budynku nowotarskiej bursy gimnazjalnej odbył się pierwszy po wakacyjnej przerwie wykład historyczny. Gościnnie z referatem wystąpił dr Maciej Baraniak, wykładowca na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, prywatnie wielki miłośnik koni i sportów hippicznych. To właśnie tej tematyce poświecił swoje wystąpienie zatytułowane „Rozwój sportów hippicznych na Podhalu do 1939 r.”

Więcej…

Strona 8 z 31

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś59
mod_vvisit_counterWczoraj49
mod_vvisit_counterW tym tygodniu108
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu282
mod_vvisit_counterW tym miesiącu841
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu1417
mod_vvisit_counterWszystkich gości62405

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości