Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Niedziela
21 Stycznia 2018
Dzień Babci
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Epifani, Jarosław,
Jarosława, Jerosława, Marcela

Do końca roku zostało 345 dni.
Zodiak: Wodnik

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

Zapraszamy na ostatni wykład przed wakacyjną przerwą

Email Drukuj PDF

Plakat_69 Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład Robert Kowalskiego (Uniwersytet Rzeszowski) Zapomniana kolej galicyjska Nowy Targ – Sucha Góra, który odbędzie się w dniu 26 czerwca (piątek)  2015 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5  w Nowym Targu.

Więcej…

Historia pod kołami, kilem i skrzydłami Ogólnopolska Konferencja Naukowa w Nowym Targu

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_5 W dniach 19-20 czerwca 2015 r. w Bursie Gimnazjalnej im. dr Jana Bednarskiego w Nowym Targu odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Historia pod kołami, kilem i skrzydłami. Rozwój sieci komunikacyjnej oraz sposoby podróżowania na przestrzeni dziejów”. Patronat honorowy nad konferencją objął Pan Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego. Z kolei patrona naukowa Instytut Historii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Więcej…

Zbrojne podziemie w Gorcach i Beskidach spotkanie autorskie z Dominiką Kalagą

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_1 W ostatni piątek w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego unosił się duch przeszłości oraz zapach świeżo skoszonego zboża i koniczyny, ale także leśnego igliwia i świeżo nasmarowanej broni. Wszystko to za sprawą spotkania jakie stało się udziałem Pani Dominiki Kalagi i jej interesującej książki poświęconej oddziałowi partyzanckiemu z limanowszczyzny.

Popołudniową promocję publikacji zagaili wspólnie organizatorzy tegoż wydarzenia tj. Danuta Hajnos Prezeska Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej,

Więcej…

Zaproszenie na ogólnopolska konferencję naukowa w Nowym Targu

Email Drukuj PDF

Plakat_68 W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Historią pod kołami, kilem i skrzydłami. Rozwój sieci komunikacyjnej oraz sposoby podróżowania na przestrzeni dziejów”, pod Honorowym Patronatem Pana Marka Sowy Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Patronatem Naukowym Instytutu Historii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, która odbędzie w dniach 19-20 czerwca 2015 r. w Bursie Gimnazjalnej im. dra Jana. Bednarskiego w Nowym Targu. ( Do pobrania zaproszenie i program konferencji)

Więcej…

Zapraszamy 12 czerwca na kolejny wykład

Email Drukuj PDF

Plakat_67Polskie Towarzystwo Historyczne, Oddział w Nowym Targu, Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Nowym Targu, Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na spotkanie z Panią mgr Dominiką Kalagą autorką książki pt. „Nie o taką Polskę walczyli”. Historia Oddziału „Opór” we wspomnieniach partyzantów oraz prezentację umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia oddziałów partyzanckich z okresu II wojny światowej.

Więcej…

Noc Muzeum w Bursie Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_11

Wzorem lat ubiegły Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego wraz z Oddziałem Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu włączyło się w organizację V Jubileuszowej Nocy Muzeów.  W tą jedyną wyjątkową w roku noc,  zaprosiliśmy mieszkańców miasta do odwiedzenia naszej ponad stuletniej siedziby. Dla wszystkich gości starliśmy się przygotować kilka atrakcji, dostosowanych do różnego wieku jak również zainteresowań.

Więcej…

22 maja zapraszamy na kolejny wykład

Email Drukuj PDF

Plakat_66Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład dra Tomasza Pudłockiego (Uniwersytet Jagielloński), Kobieta w społeczeństwie galicyjskim II połowy XIX w. który odbędzie się w dniu 22 maja  (piątek)  2015 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5  w Nowym Targu

Więcej…

Strona 8 z 30

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś3
mod_vvisit_counterWczoraj67
mod_vvisit_counterW tym tygodniu163
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu209
mod_vvisit_counterW tym miesiącu531
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu696
mod_vvisit_counterWszystkich gości55370

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości