Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Poniedziałek
16 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Andrzej, Benedykt, Dzierżysław,
Dziersław, Eustachy, Eustachiusz,
Faust, Maria Magdalena, Marika, Ostap,
Ruta, Stefan

Do końca roku zostało 169 dni.
Zodiak: Rak

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

Zapraszamy na kolejny cykl wykładów

Email Drukuj PDF

Plakat_70 Plakat_71 Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład dra Macieja Baraniaka (AWF, Kraków) Rozwój sportu hippicznego na Podhalu do 1939 roku, który odbędzie się w dniu 25 września (piątek) 2015 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu

Więcej…

Zapraszamy na ostatni wykład przed wakacyjną przerwą

Email Drukuj PDF

Plakat_69 Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład Robert Kowalskiego (Uniwersytet Rzeszowski) Zapomniana kolej galicyjska Nowy Targ – Sucha Góra, który odbędzie się w dniu 26 czerwca (piątek)  2015 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5  w Nowym Targu.

Więcej…

Historia pod kołami, kilem i skrzydłami Ogólnopolska Konferencja Naukowa w Nowym Targu

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_5 W dniach 19-20 czerwca 2015 r. w Bursie Gimnazjalnej im. dr Jana Bednarskiego w Nowym Targu odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Historia pod kołami, kilem i skrzydłami. Rozwój sieci komunikacyjnej oraz sposoby podróżowania na przestrzeni dziejów”. Patronat honorowy nad konferencją objął Pan Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego. Z kolei patrona naukowa Instytut Historii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Więcej…

Zbrojne podziemie w Gorcach i Beskidach spotkanie autorskie z Dominiką Kalagą

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_1 W ostatni piątek w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego unosił się duch przeszłości oraz zapach świeżo skoszonego zboża i koniczyny, ale także leśnego igliwia i świeżo nasmarowanej broni. Wszystko to za sprawą spotkania jakie stało się udziałem Pani Dominiki Kalagi i jej interesującej książki poświęconej oddziałowi partyzanckiemu z limanowszczyzny.

Popołudniową promocję publikacji zagaili wspólnie organizatorzy tegoż wydarzenia tj. Danuta Hajnos Prezeska Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej,

Więcej…

Zaproszenie na ogólnopolska konferencję naukowa w Nowym Targu

Email Drukuj PDF

Plakat_68 W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Historią pod kołami, kilem i skrzydłami. Rozwój sieci komunikacyjnej oraz sposoby podróżowania na przestrzeni dziejów”, pod Honorowym Patronatem Pana Marka Sowy Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Patronatem Naukowym Instytutu Historii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, która odbędzie w dniach 19-20 czerwca 2015 r. w Bursie Gimnazjalnej im. dra Jana. Bednarskiego w Nowym Targu. ( Do pobrania zaproszenie i program konferencji)

Więcej…

Zapraszamy 12 czerwca na kolejny wykład

Email Drukuj PDF

Plakat_67Polskie Towarzystwo Historyczne, Oddział w Nowym Targu, Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Nowym Targu, Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na spotkanie z Panią mgr Dominiką Kalagą autorką książki pt. „Nie o taką Polskę walczyli”. Historia Oddziału „Opór” we wspomnieniach partyzantów oraz prezentację umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia oddziałów partyzanckich z okresu II wojny światowej.

Więcej…

Noc Muzeum w Bursie Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_11

Wzorem lat ubiegły Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego wraz z Oddziałem Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu włączyło się w organizację V Jubileuszowej Nocy Muzeów.  W tą jedyną wyjątkową w roku noc,  zaprosiliśmy mieszkańców miasta do odwiedzenia naszej ponad stuletniej siedziby. Dla wszystkich gości starliśmy się przygotować kilka atrakcji, dostosowanych do różnego wieku jak również zainteresowań.

Więcej…

Strona 9 z 31

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś54
mod_vvisit_counterWczoraj49
mod_vvisit_counterW tym tygodniu54
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu283
mod_vvisit_counterW tym miesiącu836
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu1417
mod_vvisit_counterWszystkich gości62400

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości