Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Niedziela
21 Stycznia 2018
Dzień Babci
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Epifani, Jarosław,
Jarosława, Jerosława, Marcela

Do końca roku zostało 345 dni.
Zodiak: Wodnik

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

Prezydent Bronisław Komorowski na wystawie przygotowanej przez PTH w Ludźmierzu

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_2 W dniach 24-26 kwietnia 2015 r. w Ludźmierzu odbył się I Zjazd Karpacki zorganizowany przez Związek Podhalan, pod honorowym patronatem Bronisława Komorowskiego Prezydenta RP. Zjazd nawiązywał do „Święta Gór”, jaki miał miejsce w dn. 4-12 lipca 1930 r. w Zakopanem. Ze zgromadzonymi wówczas pod Tatrami góralami spotkał się prof. Ignacy Mościcki Prezydent II RP.

Więcej…

Austro-Węgry ... jednak kolebka państw narodowych

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_7Późnym popołudniem w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego „unosił się duch nieboszczki Austrii i cesarza Franciszka Józefa”. Stało się to za sprawą Wacława Szczepanika, który spotkał się ze stałymi i nowymi uczestnikami comiesięcznych otwartych wykładów naukowych, organizowanych w cyklu „Wieczorne spotkania w Bursie Gimnazjalnej z historią, kulturą i tradycją w tle”.

Więcej…

Zapraszamy 24 kwietnia na kolejny wykład.

Email Drukuj PDF

Plakat_65Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgra Wacława Szczepanika (Muzeum Okręgowe w Tarnowie) Problemy narodowościowe monarchii austro-węgierskiej. Więzienie narodów czy kolebka państw narodowych?, który odbędzie się w dniu 24 kwietnia  (piątek)  2015 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5  w Nowym Targu

Więcej…

Wojna prewencyjna - na ile realna, a na ile doskonały blef?

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_4 W piątek w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej odbyło się kolejne z cyklu otwarte spotkanie z historią kulturą i tradycja w tle. Jego gościem był Tomasz Basarabowicz z Krakowa, prawnik, historyk i publicysta, który przedstawił referat pt. Koncepcja wojny prewencyjnej w polityce zagranicznej Józefa Piłsudskiego w 1933 roku.

Więcej…

Zapraszamy na kolejny wykład do Bursy

Email Drukuj PDF

Plakat_64 Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgr Tomasza Basarabowicza Koncepcja wojny prewencyjnej w polityce zagranicznej Józefa Piłsudskiego w 1933 roku, który odbędzie się w dniu 27 marca (piątek) 2015 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu.

Więcej…

O wzajemnych polsko – węgiersko – słowackich relacjach w międzynarodowym gronie

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_16 Przez dwa kolejne dni od 9 do 10 marca 2015 r. stolica Podhala była centrum ożywionego dyskursu naukowego prowadzonego przez młodych adeptów nauki doktorów, doktorantów i studentów na temat doniosłej i znaczącej roli blisko sąsiedzkich kontaktów pomiędzy Polską a Słowacją i Węgrami.

Więcej…

Walne Zebranie Sprawozdawcze TBG

Email Drukuj PDF

Zarząd Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego pod wezwaniem św. Stanisława Kostki serdecznie zaprasza na Walne Zebranie Sprawozdawcze Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego, które odbędzie się w dniu 26. 03. 2015 r. tj. w czwartek o godz. 17.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5, w sali konferencyjnej TBG.

Porządek zebrania:

1. Powitanie przybyłych członków TBG.

2. Powołanie przewodniczącego  i sekretarza zebrania.

4. Sprawozdanie Zarządu TBG z działalności za okres od 01-01-2014 r. do 31-12-2014 r.

5. Sprawozdanie z Komisji Rewizyjnej za okres od 01-01-2014 r. do 31-12-2014 r.

6. Dyskusja i wnioski na temat sprawozdań.

Więcej…

Strona 9 z 30

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś4
mod_vvisit_counterWczoraj67
mod_vvisit_counterW tym tygodniu164
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu209
mod_vvisit_counterW tym miesiącu532
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu696
mod_vvisit_counterWszystkich gości55371

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości