Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Środa
25 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą
Jarosław, Marek, Wasyl
Do końca roku zostało 251 dni.
Zodiak: Byk

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

Zapraszamy 12 czerwca na kolejny wykład

Email Drukuj PDF

Plakat_67Polskie Towarzystwo Historyczne, Oddział w Nowym Targu, Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Nowym Targu, Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na spotkanie z Panią mgr Dominiką Kalagą autorką książki pt. „Nie o taką Polskę walczyli”. Historia Oddziału „Opór” we wspomnieniach partyzantów oraz prezentację umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia oddziałów partyzanckich z okresu II wojny światowej.

Więcej…

Noc Muzeum w Bursie Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_11

Wzorem lat ubiegły Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego wraz z Oddziałem Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu włączyło się w organizację V Jubileuszowej Nocy Muzeów.  W tą jedyną wyjątkową w roku noc,  zaprosiliśmy mieszkańców miasta do odwiedzenia naszej ponad stuletniej siedziby. Dla wszystkich gości starliśmy się przygotować kilka atrakcji, dostosowanych do różnego wieku jak również zainteresowań.

Więcej…

22 maja zapraszamy na kolejny wykład

Email Drukuj PDF

Plakat_66Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład dra Tomasza Pudłockiego (Uniwersytet Jagielloński), Kobieta w społeczeństwie galicyjskim II połowy XIX w. który odbędzie się w dniu 22 maja  (piątek)  2015 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5  w Nowym Targu

Więcej…

Prezydent Bronisław Komorowski na wystawie przygotowanej przez PTH w Ludźmierzu

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_2 W dniach 24-26 kwietnia 2015 r. w Ludźmierzu odbył się I Zjazd Karpacki zorganizowany przez Związek Podhalan, pod honorowym patronatem Bronisława Komorowskiego Prezydenta RP. Zjazd nawiązywał do „Święta Gór”, jaki miał miejsce w dn. 4-12 lipca 1930 r. w Zakopanem. Ze zgromadzonymi wówczas pod Tatrami góralami spotkał się prof. Ignacy Mościcki Prezydent II RP.

Więcej…

Austro-Węgry ... jednak kolebka państw narodowych

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_7Późnym popołudniem w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego „unosił się duch nieboszczki Austrii i cesarza Franciszka Józefa”. Stało się to za sprawą Wacława Szczepanika, który spotkał się ze stałymi i nowymi uczestnikami comiesięcznych otwartych wykładów naukowych, organizowanych w cyklu „Wieczorne spotkania w Bursie Gimnazjalnej z historią, kulturą i tradycją w tle”.

Więcej…

Zapraszamy 24 kwietnia na kolejny wykład.

Email Drukuj PDF

Plakat_65Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgra Wacława Szczepanika (Muzeum Okręgowe w Tarnowie) Problemy narodowościowe monarchii austro-węgierskiej. Więzienie narodów czy kolebka państw narodowych?, który odbędzie się w dniu 24 kwietnia  (piątek)  2015 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5  w Nowym Targu

Więcej…

Wojna prewencyjna - na ile realna, a na ile doskonały blef?

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_4 W piątek w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej odbyło się kolejne z cyklu otwarte spotkanie z historią kulturą i tradycja w tle. Jego gościem był Tomasz Basarabowicz z Krakowa, prawnik, historyk i publicysta, który przedstawił referat pt. Koncepcja wojny prewencyjnej w polityce zagranicznej Józefa Piłsudskiego w 1933 roku.

Więcej…

Strona 9 z 30

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś15
mod_vvisit_counterWczoraj15
mod_vvisit_counterW tym tygodniu40
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu249
mod_vvisit_counterW tym miesiącu922
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu1045
mod_vvisit_counterWszystkich gości58780

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości