Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Niedziela
21 Stycznia 2018
Dzień Babci
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Epifani, Jarosław,
Jarosława, Jerosława, Marcela

Do końca roku zostało 345 dni.
Zodiak: Wodnik

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

Pani dr hab. Adrienne Körmendy, Konsul Generalny Węgier w Krakowie z wizytą w Bursie Gimnazjalnej

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_1 W Nowym Targu z roboczą wizytą przebywała Pani dr hab. Adrienne Körmendy, Konsul Generalny Węgier w Krakowie. Podczas swojego pobytu spotkała się w Bursie Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Historycznego, aby omówić m. in. stan przygotowań do Międzynarodowego Seminarium Naukowego pt. „Stosunki polsko – węgiersko – słowackie na przestrzeni dziejów”, które odbędzie się w dn. 9-10 marca 2015 r. Należy w tym miejscu przypomnieć, iż Pani Konsul objęła nad wspomnianym seminarium honorowy patronat.

Więcej…

Zapraszamy na Międzynarodowe Seminarium Naukowe

Email Drukuj PDF

Plakat_62 Plakat_63 W imieniu organizatorów: Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Polskiego Towarzystwa Historycznego, serdecznie zapraszam na Międzynarodowe Seminarium Naukowe pt. "Stosunki polsko - węgiersko - słowackie na przestrzeni wieków", pod Honorowym Patronatem dr hab. Adrienne Körmendy Konsula Generalnego Węgier oraz Ivana Škorupy Konsula Generalnego Republiki Słowacji w Krakowie.

Więcej…

Fauna i flora w magii i wierzeniach górali podtatrzańskich

Email Drukuj PDF

Plakat_61Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgr Katarzyny Ceklarz (Uniwersytet Jagielloński) Fauna i flora w magii i wierzeniach górali podtatrzańskich, który odbędzie się w dniu 27 lutego (piątek) 2015 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu.

Więcej…

Życzenia Świąteczne

Email Drukuj PDF

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę, a zwłaszcza wszystkim Darczyńcom, życzenia zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, niezapomnianej Wigilii i samych radości w nadchodzącym Nowym Roku

składa Zarząd TBG.

Balony na Tatrami i Podhalem – wykład Prezesa PTH

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_2Kiedy pierwszy raz dokonano swobodnego przelotu nad  granią Tatr, o ślizgowcach startujących ze szczytu Babiej Góry, tudzież o zapomnianym lotnisku w Długopolu i lotnikach poległych w czasie wykonywania obowiązków służbowych, rozmawiano podczas ostatniego w tym roku spotkania w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej. Mało znane wydarzenia oraz zupełnie zapomniane epizody związane z dziejami podhalańskich skrzydeł stały się przedmiotem poniedziałkowego (tj. 15 grudnia 2014 r.)  wykładu Robert Kowalskiego, historyka i  prezesa Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu.

Więcej…

Balony, ślizgowce i aeroplany - kolejny wykład w Bursie

Email Drukuj PDF

Plakat_60PTH Oddział w Nowym Targu i TBG im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład Roberta Kowalskiego Balony, ślizgowce i aeroplany Nieznane dzieje podhalańskich skrzydeł, który odbędzie się w dniu 15 grudnia (poniedziałek) 2014 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu.

Więcej…

W stulecie Wielkiej Wojny – nowotarska prezentacja książki Wacława Polakiewicza

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_8W piątkowy wieczór (tj. 28 listopada 2014 r.) nowotarska Bursa Gimnazjalna im. dra Jana Bednarskiego ponownie wypełniła się wspomnieniami o wydarzeniach sprzed stu laty. Stało się tak za sprawą spotkania z Wacławem Polakiewiczem, historykiem, muzealnikiem ale przede wszystkim autorem interesującej książki pt. „Podhalański Adwent 1914 r. Szkice z czasów Wielkiej Wojny”.

Więcej…

Strona 10 z 30

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś2
mod_vvisit_counterWczoraj67
mod_vvisit_counterW tym tygodniu162
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu209
mod_vvisit_counterW tym miesiącu530
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu696
mod_vvisit_counterWszystkich gości55369

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości