Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Środa
25 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą
Jarosław, Marek, Wasyl
Do końca roku zostało 251 dni.
Zodiak: Byk

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

Zapraszamy na kolejny wykład do Bursy

Email Drukuj PDF

Plakat_64 Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgr Tomasza Basarabowicza Koncepcja wojny prewencyjnej w polityce zagranicznej Józefa Piłsudskiego w 1933 roku, który odbędzie się w dniu 27 marca (piątek) 2015 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu.

Więcej…

O wzajemnych polsko – węgiersko – słowackich relacjach w międzynarodowym gronie

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_16 Przez dwa kolejne dni od 9 do 10 marca 2015 r. stolica Podhala była centrum ożywionego dyskursu naukowego prowadzonego przez młodych adeptów nauki doktorów, doktorantów i studentów na temat doniosłej i znaczącej roli blisko sąsiedzkich kontaktów pomiędzy Polską a Słowacją i Węgrami.

Więcej…

Walne Zebranie Sprawozdawcze TBG

Email Drukuj PDF

Zarząd Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego pod wezwaniem św. Stanisława Kostki serdecznie zaprasza na Walne Zebranie Sprawozdawcze Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego, które odbędzie się w dniu 26. 03. 2015 r. tj. w czwartek o godz. 17.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5, w sali konferencyjnej TBG.

Porządek zebrania:

1. Powitanie przybyłych członków TBG.

2. Powołanie przewodniczącego  i sekretarza zebrania.

4. Sprawozdanie Zarządu TBG z działalności za okres od 01-01-2014 r. do 31-12-2014 r.

5. Sprawozdanie z Komisji Rewizyjnej za okres od 01-01-2014 r. do 31-12-2014 r.

6. Dyskusja i wnioski na temat sprawozdań.

Więcej…

Pani dr hab. Adrienne Körmendy, Konsul Generalny Węgier w Krakowie z wizytą w Bursie Gimnazjalnej

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_1 W Nowym Targu z roboczą wizytą przebywała Pani dr hab. Adrienne Körmendy, Konsul Generalny Węgier w Krakowie. Podczas swojego pobytu spotkała się w Bursie Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Historycznego, aby omówić m. in. stan przygotowań do Międzynarodowego Seminarium Naukowego pt. „Stosunki polsko – węgiersko – słowackie na przestrzeni dziejów”, które odbędzie się w dn. 9-10 marca 2015 r. Należy w tym miejscu przypomnieć, iż Pani Konsul objęła nad wspomnianym seminarium honorowy patronat.

Więcej…

Zapraszamy na Międzynarodowe Seminarium Naukowe

Email Drukuj PDF

Plakat_62 Plakat_63 W imieniu organizatorów: Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Polskiego Towarzystwa Historycznego, serdecznie zapraszam na Międzynarodowe Seminarium Naukowe pt. "Stosunki polsko - węgiersko - słowackie na przestrzeni wieków", pod Honorowym Patronatem dr hab. Adrienne Körmendy Konsula Generalnego Węgier oraz Ivana Škorupy Konsula Generalnego Republiki Słowacji w Krakowie.

Więcej…

Fauna i flora w magii i wierzeniach górali podtatrzańskich

Email Drukuj PDF

Plakat_61Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgr Katarzyny Ceklarz (Uniwersytet Jagielloński) Fauna i flora w magii i wierzeniach górali podtatrzańskich, który odbędzie się w dniu 27 lutego (piątek) 2015 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu.

Więcej…

Życzenia Świąteczne

Email Drukuj PDF

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę, a zwłaszcza wszystkim Darczyńcom, życzenia zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, niezapomnianej Wigilii i samych radości w nadchodzącym Nowym Roku

składa Zarząd TBG.

Strona 10 z 30

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś10
mod_vvisit_counterWczoraj15
mod_vvisit_counterW tym tygodniu35
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu249
mod_vvisit_counterW tym miesiącu917
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu1045
mod_vvisit_counterWszystkich gości58775

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości