Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Poniedziałek
16 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Andrzej, Benedykt, Dzierżysław,
Dziersław, Eustachy, Eustachiusz,
Faust, Maria Magdalena, Marika, Ostap,
Ruta, Stefan

Do końca roku zostało 169 dni.
Zodiak: Rak

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

22 maja zapraszamy na kolejny wykład

Email Drukuj PDF

Plakat_66Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład dra Tomasza Pudłockiego (Uniwersytet Jagielloński), Kobieta w społeczeństwie galicyjskim II połowy XIX w. który odbędzie się w dniu 22 maja  (piątek)  2015 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5  w Nowym Targu

Więcej…

Prezydent Bronisław Komorowski na wystawie przygotowanej przez PTH w Ludźmierzu

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_2 W dniach 24-26 kwietnia 2015 r. w Ludźmierzu odbył się I Zjazd Karpacki zorganizowany przez Związek Podhalan, pod honorowym patronatem Bronisława Komorowskiego Prezydenta RP. Zjazd nawiązywał do „Święta Gór”, jaki miał miejsce w dn. 4-12 lipca 1930 r. w Zakopanem. Ze zgromadzonymi wówczas pod Tatrami góralami spotkał się prof. Ignacy Mościcki Prezydent II RP.

Więcej…

Austro-Węgry ... jednak kolebka państw narodowych

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_7Późnym popołudniem w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego „unosił się duch nieboszczki Austrii i cesarza Franciszka Józefa”. Stało się to za sprawą Wacława Szczepanika, który spotkał się ze stałymi i nowymi uczestnikami comiesięcznych otwartych wykładów naukowych, organizowanych w cyklu „Wieczorne spotkania w Bursie Gimnazjalnej z historią, kulturą i tradycją w tle”.

Więcej…

Zapraszamy 24 kwietnia na kolejny wykład.

Email Drukuj PDF

Plakat_65Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgra Wacława Szczepanika (Muzeum Okręgowe w Tarnowie) Problemy narodowościowe monarchii austro-węgierskiej. Więzienie narodów czy kolebka państw narodowych?, który odbędzie się w dniu 24 kwietnia  (piątek)  2015 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5  w Nowym Targu

Więcej…

Wojna prewencyjna - na ile realna, a na ile doskonały blef?

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_4 W piątek w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej odbyło się kolejne z cyklu otwarte spotkanie z historią kulturą i tradycja w tle. Jego gościem był Tomasz Basarabowicz z Krakowa, prawnik, historyk i publicysta, który przedstawił referat pt. Koncepcja wojny prewencyjnej w polityce zagranicznej Józefa Piłsudskiego w 1933 roku.

Więcej…

Zapraszamy na kolejny wykład do Bursy

Email Drukuj PDF

Plakat_64 Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgr Tomasza Basarabowicza Koncepcja wojny prewencyjnej w polityce zagranicznej Józefa Piłsudskiego w 1933 roku, który odbędzie się w dniu 27 marca (piątek) 2015 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu.

Więcej…

O wzajemnych polsko – węgiersko – słowackich relacjach w międzynarodowym gronie

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_16 Przez dwa kolejne dni od 9 do 10 marca 2015 r. stolica Podhala była centrum ożywionego dyskursu naukowego prowadzonego przez młodych adeptów nauki doktorów, doktorantów i studentów na temat doniosłej i znaczącej roli blisko sąsiedzkich kontaktów pomiędzy Polską a Słowacją i Węgrami.

Więcej…

Strona 10 z 31

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś55
mod_vvisit_counterWczoraj49
mod_vvisit_counterW tym tygodniu55
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu283
mod_vvisit_counterW tym miesiącu837
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu1417
mod_vvisit_counterWszystkich gości62401

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości