Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Niedziela
21 Stycznia 2018
Dzień Babci
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Epifani, Jarosław,
Jarosława, Jerosława, Marcela

Do końca roku zostało 345 dni.
Zodiak: Wodnik

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

Pożegnanie absolwentów w I LO im. S. Goszczyńskiego

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_528 kwietnia 2017 r. mury I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego  opuścili absolwenci kolejnego rocznika. Uroczyście żegnało ich szanowne Grono Nauczycielskie, pan Starosta Krzysztof Faber, Rada Rodziców, młodsi koledzy i zarząd Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego.

Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego już po raz dwudziesty pierwszy ufundowało najlepszym absolwentom pamiątkowe nagrody, które wręczyła przewodnicząca TBG pani Danuta Hajnos i sekretarz TBG pani prof. Mirosława Czyż.

Pojazdy wojskowe, filmy dokumentalne, wernisaże wystaw … 7 Nowotarska Noc Muzeów

Email Drukuj PDF

Noc muzeów 2017W najbliższą sobotę  20 maja Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu wraz z partnerami serdecznie zaprasza na kolejną siódma już edycję Nowotarskiej Nocy Muzeów. Jedną z atrakcji tegorocznej imprezy będzie piknik edukacyjno-militarny na płycie nowotarskiego rynku. Jest to swoistego rodzaju powrót, do tradycji organizacji tzw. „wehikułów czasu” na głównym placu miasta i spotkań mieszkańców z grupami rekonstrukcji historycznych,  jakie jeszcze kilka lat temu organizowało Polskie Towarzystwo Historyczne.

Więcej…

Życzenia Świąteczne

Email Drukuj PDF
Życzenia świąteczne

„Poznać i zrozumieć. Polscy, Czesi, Słowacy, Węgrzy w Europie środkowej”

Email Drukuj PDF

Plakat_85Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego wraz z Polskim Towarzystwem Historycznym Oddział w Nowym Targu kierują zaproszenie do archeologów, historyków, historyków sztuki, politologów, socjologów oraz badaczy innych dyscyplin naukowych zainteresowanych dziejami Polski, Czech, Słowacji i Węgier, stosunkami międzynarodowymi oraz historią pogranicza do wzięcia udziału w interdyscyplinarnej Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Poznać i zrozumieć. Polscy, Czesi, Słowacy, Węgrzy w Europie środkowej”

Więcej…

Zakończył się cykl wykładów w Bursie Gimnazjalnej

Email Drukuj PDF

Po siedmiu latach organizacji z końcem 2016 r. zakończyliśmy cykl otwartych wykładów naukowych pod hasłem „Wieczorne spotkania w Bursie Gimnazjalnej z historią, kulturą i tradycja w tle” . W ciągu tych kilkunastu lat odbyło się 70 spotkań, podczas których wystąpiło 43 prelegentów z wielu ośrodków akademickich, instytucji kultury, placówek muzealnych: m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, UMCS w Lublinie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Akademii Jana Długosza w Częstochowie, Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Tatrzańskiego, Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce Zdroju,

Więcej…

TBG "grało" z WOŚP

Email Drukuj PDF

15. 01. 2017 r. - TBG wspomagało WOŚP goszcząc pod swym dachem wolontariuszy dla ogrzania się i poczęstunku. Wolontariusze mogli też zbierać kasę, wśród słuchaczy CNiB "Żak".  Na zdjęciu przygotowują się do dalszego kwestowania, wycinając serduszka.

Zdjęcie_1 Zdjęcie_2

Życzenia Swiąteczne

Email Drukuj PDF

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę, a zwłaszcza wszystkim Darczyńcom, życzenia zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, niezapomnianej Wigilii i samych radości w nadchodzącym Nowym Roku

składa Zarząd TBG.

Strona 2 z 30

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś9
mod_vvisit_counterWczoraj67
mod_vvisit_counterW tym tygodniu169
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu209
mod_vvisit_counterW tym miesiącu537
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu696
mod_vvisit_counterWszystkich gości55376

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości