Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Otrzymaliśmy w 1996 r.

Kalendarz

Dzisiaj jest: Poniedziałek
16 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Andrzej, Benedykt, Dzierżysław,
Dziersław, Eustachy, Eustachiusz,
Faust, Maria Magdalena, Marika, Ostap,
Ruta, Stefan

Do końca roku zostało 169 dni.
Zodiak: Rak

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali naszemu Towarzystwu 1% swojego podatku za rok 2016. Podarowane środki zostały w całości przeznaczone na stypendia, zapomogi i dofinansowania dla uczniów I LO im. Seweryna Goszczyńskiego. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc wielu uczniom. Prosimy o nas pamiętać przy rozliczaniu podatku za 2017 rok.

Organizacja Pożytku Publicznego KRS: 0000073550

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

Email Drukuj PDF

Zapraszamy na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Towarzystwa, które odbędzie się 22. 03. 2018 r. (czwartek) o godz. 17:00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, przy ul. Nadwodniej 5 w Nowym Targu, sala nr 100.

26 Finał WOŚP

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_114. 01. 2018 r. - Wzięliśmy udział w 26 finale WOŚP. Zbieraliśmy pieniądze wśród hojnych słuchaczy CNiB "Żak". Gościliśmy również w budynku Bursy zmarzniętych wolontariuszy.

Życzenia Świąteczne

Email Drukuj PDF

 

Kartka świąteczna 2017

 

 

Spotkanie „Prawdziwi Celebryci"

Email Drukuj PDF

Z okazji kolejnej edycji Światowego Dnia Wolontariusza zapraszamy w dniu 5 grudnia (wtorek) 2017 r. o godz.17.00 do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu na spotkanie z Laureatami plebiscytu „Aktywny" z poszczególnych lat 2007-2016. Wstęp wolny.

Będą do Państwa dyspozycji: Piotr Augustyn; Grupa wolontariuszy z Katolickiego Gimnazjum Integracyjnego SPSK w Czerwiennem; Maria Kopytek; Anna Tylka; Józef Staszel; Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu; Szkolny młodzieżowy wolontariat przy I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Targu; Szkolny Klub Wolontariatu „Niezapominajka" z Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku; wolontariusze z Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej im. Jana Bednarskiego p/w św. Stanisława Kostki w Nowym Targu.

 

Kondolencje

Email Drukuj PDF

Nekrolog Grażyny KowalskiejPanu Robertowi Kowalskiemu

Prezesowi PTH O/ w Nowym Targu, Kierownikowi ds. Muzeum Podhalańskiego, członkowi TBG

oraz Rodzinie

wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci Żony Grażyny

składa

Zarząd TBG

25-lecie reaktywacji Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej

Email Drukuj PDF

Zdjęcie_1W dniu 13. 10. 2017 r. w auli Naszej Szkoły zebrali się przedstawiciele samorządu powiatu: Pan Krzysztof Faber - Starosta Nowotarski, wicestarosta Pan Władysław Tylka, Pani Marta Skawska – dyrektor PCO, przedstawiciel władz oświatowych Pan Jerzy Stodulski - wizytator KO w Krakowie, członkowie TBG z Panią Danutą Hajnos - prezes oraz Panią Małgorzatą Cyrwus – wiceprezes a także nauczyciele, nauczyciele emerytowani oraz uczniowie szkoły, by wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej oraz 25 rocznicę reaktywacji Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej.

W jaki sposób połączono dwa, zdawać by się mogło, całkowicie odmienne wydarzenia? Bliższe przyjrzenie się postaci dra Jana Bednarskiego i zainicjowanemu przez niego Towarzystwu Bursy Gimnazjalnej pozwoliło na wysnucie analogii między działaniami ludzi oświaty na przestrzeni wieków, którym już od czasów Jana Zamoyskiego bliskie stały się słowa, że „takie będą Rzeczypospolite, jakie jej młodzieży chowania”.

Gdy w 1904 roku na podhalańskiej ziemi utworzono pierwsze polskie Gimnazjum, jego działania od 1912 roku wspierało Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej, którego celem było przede wszystkim dbanie o potrzeby duchowe i materialne młodzieży podhalańskiej, spiskiej i orawskiej.

Więcej…

25-lecie reaktywacji Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej

Email Drukuj PDF

25-lecie reaktywacji TBG

Strona 2 z 31

Pogoda dla Nowego Targu

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś57
mod_vvisit_counterWczoraj49
mod_vvisit_counterW tym tygodniu57
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu283
mod_vvisit_counterW tym miesiącu839
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu1417
mod_vvisit_counterWszystkich gości62403

Gości na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości