Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Imprezy PTH

„Poznać i zrozumieć. Polscy, Czesi, Słowacy, Węgrzy w Europie środkowej”

Email Drukuj PDF

Plakat_85Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego wraz z Polskim Towarzystwem Historycznym Oddział w Nowym Targu kierują zaproszenie do archeologów, historyków, historyków sztuki, politologów, socjologów oraz badaczy innych dyscyplin naukowych zainteresowanych dziejami Polski, Czech, Słowacji i Węgier, stosunkami międzynarodowymi oraz historią pogranicza do wzięcia udziału w interdyscyplinarnej Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Poznać i zrozumieć. Polscy, Czesi, Słowacy, Węgrzy w Europie środkowej”

Więcej…

Zakończył się cykl wykładów w Bursie Gimnazjalnej

Email Drukuj PDF

Po siedmiu latach organizacji z końcem 2016 r. zakończyliśmy cykl otwartych wykładów naukowych pod hasłem „Wieczorne spotkania w Bursie Gimnazjalnej z historią, kulturą i tradycja w tle” . W ciągu tych kilkunastu lat odbyło się 70 spotkań, podczas których wystąpiło 43 prelegentów z wielu ośrodków akademickich, instytucji kultury, placówek muzealnych: m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, UMCS w Lublinie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Akademii Jana Długosza w Częstochowie, Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Tatrzańskiego, Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce Zdroju,

Więcej…

9 grudnia zapraszamy na wykład do Bursy

Email Drukuj PDF

Plakat_84Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgr Małgorzaty Wójtowicz-Wierzbickiej (Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce-Zdroju), Postać dziecka w polskiej kulturze tradycyjnej. O ludowym postrzeganiu mitycznych obcych, który odbędzie się w dniu 9 grudnia (piątek) 2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu.

Więcej…

28 listopada zapraszamy na kolejny wykład do Bursy

Email Drukuj PDF

Plakat_83Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu, Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgr Katarzyny Kerneder-Gubały i mgr Sylwii Buławki (Instytut Archeologii i Etnologii PAN) Najstarsze osadnictwo w Tatrach i na Podtatrzu w świetle badań archeologicznych, który odbędzie się w dniu 28 listopada (poniedziałek)  2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5  w Nowym Targu.

 

Więcej…

Zapraszamy na wykład do Bursy

Email Drukuj PDF

Plakat_82 Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu, Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład mgr inż. Tadeusza Morawy Płk Włodzimierz Budarkiewicz Żołnierz września, partyzant, zastępca dowódcy 1 PSP AK, przyjaciel rtm. Witolda Pileckiego, który odbędzie się w dniu 30 września (piątek) 2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu

* * *

Organizatorem wykładów jest Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Tagu. Cykl podobnie jak w ubiegłych latach realizowany jest przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Nowego Targu.

Już dziś serdecznie zapraszamy

Zapraszamy na kolejny wykład w Bursie

Email Drukuj PDF

Plakat_81 PTH Oddział w Nowym Targu i Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dra Jana Bednarskiego serdecznie zapraszają na WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, TRADYCJĄ I KULTURĄ W TLE oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład Roberta Kowalskiego (Uniwersytet Rzeszowski) XVIII-wieczna Mapa Miega i Singera źródło do badań nad rozwojem przestrzennym miasta Nowego Targu, który odbędzie się w dniu 17 czerwca (piątek) 2016 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu.

Więcej…

Strona 1 z 22